slider-bridge-04
slider-bridge-06
slider-bridge-02
slider-bridge-03
slider-bridge-07
slider-bridge-01
slider-bridge-05
slider-bridge-08
previous arrow
next arrow

The Bridge Wrocław Mgallery Hotel Collection

Wrocławski Ostrów Tumski

W historycznej dzielnicy Wrocławia, jaką jest Ostrów Tumski, powstał jeden z najpiękniejszych hoteli w Polsce The Bridge Wrocław Mgallery Hotel Collection, otoczony historią, duchowością i wodą, jest doskonałym punktem, z którego można rozpocząć zwiedzanie miasta. To nowoczesny, wysmakowany hotel z historią w tle.

Niepowtarzalna i zupełnie unikalna lokalizacja hotelu – na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu – z ponad 1000-letnią katedrą, seminarium duchownym Collegium Georgianum i Ogrodem Botanicznym – dosłownie wnikają w strukturę budynku. Nadają mu klimat, otaczają go i w czarowny sposób dopowiadają historię. Nowoczesna bryła hotelu i padający na nią cień starego kościoła są niczym yin-yang – dwie różne, ale uzupełniające się wzajemnie siły. Przeszłość i przyszłość, które mogły się spotkać właśnie w tym czasie i miejscu. Hotel jest kameralny, stylowy i elegancki. A przy tym zaciszny, ustronny, z duszą – choć położony w samym sercu miasta. Wspaniale można w nim wypocząć po pracowitym dniu. Goście hotelu The Bridge Wrocław MGallery Hotel Collection mają przywilej budzenia się i zasypiania z historią. 

z szacunku dla historii

Budynek The Bridge Wrocław MGallery został zaprojektowany z dużym szacunkiem dla otaczającej go 1000-letniej architektury. Przed hotelem znajduje się ogromny pomnikowy platan, ważne dla miasta drzewo zasadzone tu ponad 200 lat temu.
Projekt hotelu wyrósł z miejsca, w którym przyszło nam budować – twierdzi Michał Goncerzewicz z Forum Architekci. – Nasz szacunek dla dzieła budowniczych tej najstarszej części miasta wyraziliśmy, uzupełniając zabudowę w sposób powściągliwy i nienachalny – z wykorzystaniem naturalnie pozyskanych materiałów, budując formę obiektu z uwzględnieniem tradycyjnych zasad kompozycji – jednakże nie uciekając od prawdy epoki, w której budynek powstał. Szukaliśmy architektury tła, która w sposób szczery komunikuje swą hotelową funkcję i współczesną proweniencję. Architektura to nie tylko to, co widzimy od zewnątrz – równie ważnym dla nas było wciągnięcie niezwykłego sąsiedztwa do wnętrz, stąd dyspozycję funkcjonalną hotelu budowaliśmy w sposób wykorzystujący – często unikalne – otwarcia widokowe na panoramę Ostrowa Tumskiego i Wrocławia, które swą wszechobecnością w hotelu współtworzą jego charakter. Szczególnie bliskie jest nam poszukiwanie interakcji naszych budynków z najbliższym sąsiedztwem – stąd hotel otwiera się na miasto i jego mieszkańców transparentną obudową przestrzeni publicznych, ogólnodostępnym ogrodem oraz restauracją z dedykowanym wrocławianom wejściem – dodaje Michał Goncerzewicz. Zadaniem architektów budujących hotel The Bridge Wrocław MGallery Hotel Collection było domknięcie etapu ewolucji Ostrowa Tumskiego, zapoczątkowanego wraz z zasypaniem odnóg Odry i zszyciem wyspy z lądem u zarania XIX wieku.

restauracja craft

Restauracja Craft to nowoczesna polska kuchnia, która łączy lokalne składniki i kulinarne rzemiosło. Uchodzi za jedną z najlepszych w mieście. Szef kuchni, Szymon Sierant, gotuje w sposób tradycyjny i – jak podkreśla – bardzo lubi karmić swoich gości. Chce, żeby ludzie przychodzili do Craftu pobiesiadować, popróbować dań ze zmieniającej się co sezon karty. Żeby mogli się tu nacieszyć jedzeniem. Stworzone przez niego przepisy są oparte na regionalnych produktach najwyższej jakości, sprowadzanych od sprawdzonych lokalnych dostawców. W restauracji Craft może zasiąść przy stołach 94 gości, a w znajdującym się obok barze – 31. W restauracji serwowane są też wyśmienite śniadania w formie bufetu. Menu pierwszego posiłku dnia jest bardzo urozmaicone, począwszy od dań na bazie jajek, przez sery od okolicznych dostawców, aż po świeże soki z owoców i warzyw.

© 2020 Tacit Investment | Polityka prywatności | Ochrona danych osobowych