slider-nobu-01
slider-nobu-04
slider-nobu-03
slider-nobu-02
slider-nobu-05
previous arrow
next arrow

nobu hotel warsaw

Wilcza 73, Warszawa

Nobu Hospitality to światowa marka znana z lifestylowych hoteli i oryginalnych restauracji, założona przez genialnego szefa kuchni Nobu Matsuhisę, producenta filmowego Meira Tepera oraz aktora Roberta De Niro.

Jedyny Nobu Hotel w naszej części Europy powstał przy ulicy Wilczej 73 w warszawskim Śródmieściu. Doskonale wpisał się w otoczenie, odzwierciedlając zmieniającą się architekturę stolicy. Autorem bryły jest uznana polska pracownia Medusa Group. Ci sami architekci wraz z kalifornijskim studiem PCH stworzyli projekt restauracji Nobu Warsaw.

Nobu Hotel Warsaw łączy gruntownie odrestaurowane historyczne skrzydło kamienicy, w której do niedawna mieścił się hotel Rialto, z zupełnie nową częścią której fasada zachwyca szkłem, kamieniem i naturalną zielenią zasadzoną na zewnętrznych tarasach. Wewnątrz czekają nas harmonijnie uzupełniające się światy.

Pokoje w kamienicy odwołują się do eleganckiego, klasycznego stylu oraz najlepszych tradycji warszawskiej architektury i sztuki. Z kolei w nowym skrzydle znajdziemy nowoczesny i minimalistyczny design oddający współczesnego ducha stolicy.

Efektowna bryła części modern powstała poprzez rozsunięcie względem siebie siedmiu kondygnacji na rzucie litery „V”. W ten sposób zaokrąglony, narożny blok z barwionego w masie betonu architektonicznego zyskał balkony, które obsadzone zielenią utworzyły wertykalny ogród w centrum zurbanizowanego miasta. Wnętrza w tej części są oszczędne w formy. Zastosowaliśmy proste materiały: beton, drewno, kamień, szkło.
Sercem hotelu jest restauracja Nobu oparta na słynnej kuchni Matsuhisy. Dodatkowym atutem  jest Nobu Café, gdzie można skosztować polskich wypieków z japońskim akcentem .Nobu Hotel Warsaw oferuje 117 pokoi, przestronne zaplecze konferencyjno-bankietowe oraz nowoczesne centrum fitness.

© 2020 Tacit Investment | Polityka prywatności | Ochrona danych osobowych