slider-akademia-02
slider-akademia-05
slider-akademia-04
slider-akademia-03
previous arrow
next arrow

Academeia High School

Nowoczesne, przestronne oraz inspirujące. Liceum Akademeia High School to połączenie unikalnego programu akademickiego z wyjątkową przestrzenią do pracy akademickiej, pracy własnej i relaksu. Firma Tacit Investment jest inwestorem budynku.

Prywatne liceum mieszczące się przy zbiegu ulic Ledóchowskiej i Hlonda jest oryginalne pod wieloma względami. Autorem projektu jest uznane i nagradzane biuro architektoniczne Medusa Group. Dzięki doświadczeniu projektantów, udało się stworzyć szkołę, która inspiruje, stymuluje i daje uczniom poczucie bycia w ważnym, wyjątkowym miejscu.

Budynek szkoły to profesjonalna przestrzeń do pracy akademickiej, w tym przestronne sale dydaktyczne, nowoczesne laboratoria biologiczne, chemiczne i fizyczne, a także komfortowa przestrzeń sportowa. Uczniowie, którzy chcą rozwijać swoje artystyczne talenty, mają do dyspozycji stumetrową pracownię artystyczną, salę muzyczną ze studiem nagrań, studio fotograficzne, audytorium teatralne oraz pracownię multimedialną.

Celem założycieli szkoły było stworzenie miejsca, do którego uczniowie będą chętnie wracać. Stąd pomysł zaprojektowania przestrzeni na spędzanie czasu między zajęciami. Relaks na świeżym powietrzu umożliwi zielone patio. Kolejnym elementem jest eko-dach, czyli ekologiczny ogród na dachu szkoły, w którym można uprawiać zioła, warzywa i owoce. Budynek jest kwalifikowany do międzynarodowego certyfikatu LEED, potwierdzającego stosowanie rozwiązań w zakresie proekologicznego projektowania budynków, ich budowy, użytkowania i konserwacji.

Oferta edukacyjna Akademeia High School to indywidualne podejście i ocena umiejętności każdego z uczniów. Wykwalifikowana kadra, już na etapie rekrutacji określa mocne strony ucznia, poznaje styl uczenia się i wspiera go w wyborze najlepszych przedmiotów maturalnych, określeniu kierunku studiów oraz najlepszej ścieżki kariery. 

Nauczyciele nowego liceum to absolwenci Oxfordu, Cambridge, Ivy League oraz najlepszych polskich uczelni. Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim. Program nauki kończy się brytyjską maturą A-level, dającą pełną swobodę wyboru przedmiotów maturalnych, honorowaną przez wszystkie uniwersytety na świecie. Szkoła oferuje bogaty system stypendiów akademickich oraz artystycznych.

© 2020 Tacit Investment | Polityka prywatności | Ochrona danych osobowych