Akademeia High School

 

 

Nowoczesne, przestronne oraz inspirujące. Liceum Akademeia High School to połączenie unikalnego programu akademickiego z wyjątkową przestrzenią do pracy akademickiej, pracy własnej i relaksu. Inwestorem budynku jest Tacit Investment, prekursor na rynku nieruchomości ekskluzywnych w Polsce. Szkoła w Wilanowie to kolejny projekt kategorii premium w który angażuje się Tacit.

 

Prywatne liceum powstające przy zbiegu ulic Ledóchowskiej i Hlonda będzie oryginalne pod wieloma względami. Autorem projektu jest uznane i nagradzane biuro architektoniczne Medusa Group. Dzięki doświadczeniu projektantów, udało się stworzyć szkołę, która będzie inspirować, stymulować i da uczniom poczucie bycia w ważnym, wyjątkowym miejscu. Budynek szkoły to profesjonalna przestrzeń do pracy akademickiej, w tym przestronne sale dydaktyczne, nowoczesne laboratoria biologiczne, chemiczne i fizyczne, a także komfortowa przestrzeń sportowa. Uczniowie, którzy będą chcieli rozwijać swoje artystyczne talenty, będą mieli do dyspozycji stumetrową pracownię artystyczną, salę muzyczną ze studiem nagrań, studio fotograficzne, audytorium teatralne oraz pracownię multimedialną.

 

Celem założycieli szkoły było stworzenie miejsca, do którego uczniowie będą chętnie wracać. Stąd pomysł zaprojektowania przestrzeni na spędzanie czasu między zajęciami. Relaks na świeżym powietrzu umożliwi zielone patio. Kolejnym elementem będzie eko-dach, czyli ekologiczny ogród na dachu szkoły, w którym będzie można uprawiać zioła, warzywa i owoce. Budynek jest kwalifikowany do międzynarodowego certyfikatu LEED, potwierdzającego stosowanie rozwiązań w zakresie proekologicznego projektowania budynków, ich budowy, użytkowania i konserwacji.

 

Oferta edukacyjna Akademeia High School to indywidualne podejście i ocena umiejętności każdego z uczniów. Wykwalifikowana kadra, już na etapie rekrutacji określa mocne strony ucznia, poznaje styl uczenia się i wspiera go w wyborze najlepszych przedmiotów maturalnych, określeniu kierunku studiów oraz najlepszej ścieżki kariery. Nauczyciele nowego liceum to absolwenci Oxfordu, Cambridge, Ivy League oraz najlepszych polskich uczelni. Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim.  Program nauki kończy się brytyjską maturą A-level, dającą pełną swobodę wyboru przedmiotów maturalnych, honorowaną przez wszystkie uniwersytety na świecie. Szkoła oferuje bogaty system stypendiów akademickich oraz artystycznych. Zajęcia w Akademeia High School w Wilanowie ruszają we wrześniu.

 

Więcej informacji na temat szkoły: http://akademeia.edu.pl/